Tyto stránky používají k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním těchto stránek s tím souhlasíte.

Přihlásit se

Uživatelské jméno
Heslo
Pamatuj si mě

Vytvořit účet

Povinné údaje
Jméno
Uživatelské jméno
Heslo
Ověření hesla
E-mail
Ověření emailu
Captcha *
Reload Captcha

Terapie psaním je prostředkem, jak ze sebe dostat to, co nechceme, anebo nemůžeme sdělit ústně. Je - například - ideálním podpůrným (ale také někdy jediným možným) prostředkem pro zpracování traumatu. Ale nemusí jít vůbec o traumatické zážitky, aby měl člověk důvod a potřebu psát. 

Při psaní si člověk "rovná myšlenky", často až slova položená na papír (anebo na obrazovku monitoru :-) ) dají jejich autorovi ten správný náhled na jeho problém. Tedy autor si často myslí, že jeho problémy mají určitou příčinu, ale ejhle - poté, co se myšlenky zformulují do textu, tak nám z toho "vyleze" něco úplně jiného... Terapie psaním je starý známý prostředek pro uvolnění emocí, pro vyjádření toho, co cítíme. Velkým propagátorem tohoto druhu terapie je americký psycholog James W. Pennebaker, který se už na konci 80. let minulého století věnoval výzkumu zaměřeného na léčbu traumatu právě skrze psaní. Ukázalo se však, že psaní pomáhá člověku obecně: normalizuje krevní tlak, zlepšuje funkce některých orgánů a má příznivý vliv na imunitní systém.

Terapie psaním není nic nového pod sluncem. Psychologové tento druh terapie doporučují už desítky let a funguje to.

Portál jemiblbe.cz vám nabízí prostor pro váš vlastní blog, kde se můžete takzvaně "vypsat". Nabízíme absolutní anonymitu, což je zřejmé již z prvních autorských blogů. V případě zájmu nám neváhejte napsat na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., anebo si rovnou založte svůj účet a začněte psát. 

© 2019 Jemiblbe.cz // PHK MARKETING s.r.o.
click here